Czym jest turystyka kwalifikowana?

Turystyka kwalifikowana obejmuje turystykę pieszą nizinną, pieszą górską, pieszą narciarską, kolarską, kajakową, motorową i żeglarską. Określenie tej grupy pod tą nazwą ma na celu wyróżnienie tych rodzajów turystyki.

Nie ukrywając osoby uprawiające ją muszą być bardzo sprawne fizycznie jak i przygotowane na przeróżne warunki psychiczne. Choć wymaga ona naprawdę wielu umiejętności to jest jedną z najkorzystniejszych form turystyki. Dzięki temu turyści mogą spędzać swój wolny czas aktywnie poprawiając swoją kondycję fizyczną jak i zdrowotną. Polskie ukształtowanie terenu sprawia, że nasz kraj jest idealnym miejscem na uprawianie turystyki kwalifikowanej. To dobra zarówno dla ludzi młodych jak i tych starszych.

31.12.2012. 11:22

Turystyka piesza w Polsce

Turystyka piesza jest najstarszą i najbardziej popularną formą turystyki, która staje się znowu bardzo modna. Dzięki niej podróżnik ma szanse zwiedzić miejsca, w które trudno dostać się jakimkolwiek środkiem komunikacji. Jest to bardzo popularna forma szczególnie w miejscowościach górskich czy też około górskich.

Praktycznie w każdym województwie istnieje taki ośrodek, który umożliwia zwiedzającym pieszą wycieczkę po bardzo interesujących zakamarkach. W tym celu ustalane są specjalne trasy, do których każdy ma wgląd lub też po prostu są oznaczone na przykład na konarach drzew. Takim przykładem jest Szlak Piastowski, który znajduje się w Kruszwicy, ale także wycieczki Gaci i Kubusia w Górach Kaczawskich.

18.12.2012. 18:58